Razem z ReKorek ratujemy korki!

Nie wiesz co zrobić z korkiem po winie? Segregacja korka jest prosta! Zanieś go do punktu zbiórki. W Zamościu właśnie taki powstał.

Naturoszka wspiera akcję ReKorek.

(Naturoszka, ul. Św. Piątka 44 lok. 3, 22-400 Zamość)

Korek to naturalny materiał nadający się do recyklingu i ponownego użycia. Celem ruchu ReKorek jest zwiększenie świadomości ekologicznej lokalnych społeczności na temat bogatego zastosowania tego materiału w celu jego ponownego użycia.

Chociaż z zużytej zatyczki od szampana, prosecco, wina nie powstanie jej nowy odpowiednik, jest wiele innych produktów, które wykorzystują naturalny korek jako surowiec.

Między innymi: tablice korkowe, panele korkowe, korek dekoracyjny,  podkładki z korka, korek izolacyjny, kostka do jogi, mata do jogi czy nawet części motoryzacyjne mogą powstać dzięki Twojej pomocy.

rekorek.pl

Korek jest naturalnym materiałem roślinnym pozyskiwanym ręcznie, jest wodoodporny, niepalny, elastyczny i wytrzymały.

Uratuj go przed wysypiskiem śmieci. Daj mu drugie życie. Dlaczego warto?

Wiedzieliście, że korek pozyskiwany jest z dębu korkowego? Ale nie jest to takie proste, drzewo korkowe musi rosnąć co najmniej 25 lat i mieć obwód przynajmniej 60 cm, żeby można było zacząć pozyskiwać z niego tkankę korkową. Z każdego z drzew można zdjąć korę raz na 10 – 12 lat. Drzewo to żyje około 200 lat więc dostarcza korek tylko kilkanaście razy w ciągu swojego życia. Około 70% tego surowca przeznacza się na korki do butelek. Dlatego właśnie warto ratować korki z wina i inne produkty z korka. Tym bardziej, że korek jest łatwy w recyklingu.

Dzięki Tobie mogą powstać między innymi tablice korkowe, panele korkowe, wkładki korkowe, korek dekoracyjny, podkładki z korka, korek izolacyjny, maty i inne ciekawe przedmioty. Ale najważniejsze jest to po prostu dobre dla środowiska naturalnego, czyli każdego z nas.

RECYKLING KORKA W ZAMOŚCIU

Tutaj pojawia się Naturoszka! Prowadzimy punkt zbiórki korka.

Możesz do nas przynieść zużyte:

  • korkowe zatyczki do butelek,
  • korkowe przekładki używane do zabezpieczania okien, szyb,
  • połamane podkładki korkowe,
  • każdy korek mile widziany.

MIEJSCE ZBIÓRKI: ul. Św. Piątka 44 lok. 3, 22-400 Zamość


Jeśli chcesz pomóc nam chronić środowisko zbierając zużyte korki, możesz zostać partnerem ruchu ReKorek!

Proponowane miejsca: sklepy, sklepy monopolowe, szkoły, fundacje, winiarnie, restauracje, powierzchnie biurowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *